Nowe Wytyczne 2015 ERC

2015-12-14
 

Paramedica Polska brała udział w Sympozjum Polskiej Rady Resuscytacji dotyczącym Wytycznych 2015 ERC, które odbyło się 12 grudnia br. w Krakowie. Sympozjum, w których udział wzięło ponad 1000 polskich i zagranicznych specjalistów, przybliżało główne założenia aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) z uwzględnieniem zmian w porównaniu z Wytycznymi 2010.

Na stronie PRC opublikowano główne zalecenia:

  • Pierwsza pomoc jest nowym rozdziałem w Wytycznych 2015, który adresowany jest zarówno do personelu medycznego, jak i do ogółu społeczeństwa.
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz automatyczna defibrylacja zewnętrzna w pozaszpitalnym nagłym zatrzymaniu krążenia (NZK) musi być rozumiana jako systemowe działanie, w którym jedynie natychmiastowa reakcja społeczeństwa może zwiększyć przeżywalności NZK w dobrym stanie neurologicznym.
  • Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne powinny skupiać się na jakości i monitorowaniu skuteczności resuscytacji prowadzonej zgodnie z Algorytmem 2015.
  • W wybranych sytuacjach jak np. w hipotermii głębokiej mają zastosowanie zaawansowane, pozaustrojowe techniki resuscytacyjne.
  • Leczenie ukierunkowane na cel, którym jest przeżywalność w dobrym stanie neurologicznym oraz prognozowanie po powrocie spontanicznego krążenia to nowe rozdziały w Wytycznych 2015.
  • Zarówno problemy edukacji jak i etyki w resuscytacji krążeniowo-oddechowej są szeroko i szczegółowo omówione w Wytycznych 2015. Każdy pracownik ochrony zdrowia zobowiązany jest do ciągłego zdobywania i utrzymania praktycznej wiedzy z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także do poznania uwarunkowań prawnych i etycznych podejmowania i nie podejmowania RKO zanim będzie zaangażowany w realną sytuację, w której będzie musiał podejmować decyzje dotyczące resuscytacji.

 

W czasie Sympozjum przedstawione zostały nowe algorytmy, które chronią zarówno przed wystąpieniem zatrzymania krążenia, jak i ułatwiają resuscytację w NZK z przyczyn odwracalnych, także dzieci i noworodków, w sytuacjach szczególnych oraz u pacjentów z chorobami towarzyszącymi.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami z Sympozjum.

 

Paramedica.pl 2007
Wszystkie prawa zastrzeżone
realizacja: VEGA Internet Studio
Paramedica Polska Sp. z o.o. Sp.k.
02-815 Warszawa, ul. Żołny 11
tel. (22) 313 09 39, fax (22) 313 09 59
Firma ParaMedica prowadzi sprzedaż i leasing sprzętu oraz wyposażenia medycznego, szpitalnego, ratowniczego. Kompleksowe i fachowe doradztwo przy doborze aparatury medycznej. W ofercie specjalistyczny sprzęt medyczny, sprzęt szpitalny i sprzęt ratowniczy m.in.: ciśnieniomierze, defibrylatory, defibrylator AED – defibrylacja elektryczna, kardiomonitory, respiratory – ratownictwo medyczne, pulsoksymetry. Zapraszamy do współpracy!

Paramedica Polska Sp. z o.o. Sp.k. ul. Żołny 11, 02-815 Warszawa, tel. 22 313 09 39, faks 22 313 09 59
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydz. Gospodarczy, KRS 0000432666, NIP 1070017638, REGON 142737816
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej do czego służą i jak nimi zarządzać. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij

Notice: Undefined index: count in /home/paramedica/ftp/paramedica.pl/system/logs.php on line 35